تبلیغات
پایگاه اطلاع رسانی گروه جهادی عمّار - معنای واقعی بسیجی بودن حركت هماهنگ با رهبری است

ابزار رایگان وبلاگ

حدیث موضوعی

لک لبیک حسین (ع)

تسلیت باد بر مهدی صاحب الزمان(عج)

 منم عمّار امام خمینی (ره)

ای علمدار کربلا

کربلا اینقدر زیبایی نداشت بی تو و بی ماجرای دست تو

 منم عمّار امام خامنه ای

كارهای مجاهد كارهای جهادی است

هر كاری بكنید دیگر در حیطه جهاد وارد شده‏اید.شما مجاهد هستید،كوشش كنید این جهاد سازندگی را در خودتان ایجاد كنید

 منم عمّار امام خمینی (ره)

كجایند عمّارها

خودِ حضور یك جوان مؤمن و متدین و متشرع در یك مجموعه ی روستائی، در بین جوانان، در بین مردم، مظهر مجسّم آیه ی قرآن است

 منم عمّار امام خامنه ای

«اذا جـــاء نصرالله والفتح»

تا پای جان برای آبادانی ایران تلاش خواهیم كرد

 منم عمّار منم عمّار

ولی امر(مدظله العالی)دستور دادند

خدمت به مردم را كه از بزرگترین عبادات است،سرلوحه كار خویش قرار دهید

Sonic امام خامنه ای

یا قتیل العبرات

ما با یاد تو در راه خدا قدم می نهیم یا حسین

 منم عمّار منم عمّار

بازدید : مرتبه
تاریخ : شنبه 9 آذر 1392
آیت الله مهدوی كنی گفت: بسیج بر اساس آیات قرآن در دو مرحله تفسیر می شود؛ یكی جنبه نظامی و دفاعی آن در مقوله جهاد و دیگری جنبه آبادانی و بهبود حیات و زندگی.


به گزارش پایگاه اطلاع رسانی جهادگر؛ آیت الله محمدرضا مهدوی كنی در ابتدای همایش پیشتازان اقتصاد مقاومتی ضمن خیر مقدم به نیروهای بسیجی و تبریك هفته بسیج با اشاره به آیه ای از قرآن گفت: خداوند در قرآن می فرماید كه هر آنچه در زمین است برای شما مسخر شده ولی در ادامه از آن هایی كه این آیه را این گونه تفسیر می كنند كه باید بنشینند و كسان دیگری خرج آن ها را بدهند انتقاد كرده است.

رییس مجلس خبرگان رهبری بر همین اساس تصریح كرد:
اصل عالم برای عبادت خداوند توسط بندگان است و خدا و زیر سایه بندگان صالح خود یعنی اولیا و ائمه به دیگر بندگان روزی می دهد و اسلام طرفدار كار و تلاش و كسب روزی حلال است.

وی با اشاره به نامه امیرالمومنین به مالك اشتر تصریح كرد: حضرت در این نامه از مالك اشتر می خواهد تا مصر را آباد كند و این نشان می دهد كه در فرهنگ اسلامی خداوند از انسان ها انتظار دارد تا زمین را با تلاش و كوشش و آنچه كه در اختیار آن ها قرار داده آباد كنند.

آیت الله مهدوی كنی با اشاره به سیره امام راحل(ره) نیز گفت: امام راحل عظیم الشان ما كه همه مسلمین عصر حاضر را به واسطه قیام خود نجات داد و اسلام را در تداوم قیام جد بزرگوارشان امام حسین(ع)زنده كرد به هر دو جنبه زندگی یعنی جنبه عبادی و كار و تلاش بها می داد، یعنی در حالی كه ایشان نماز شب شان ترك نمی شد و غیبت نمی كردند هیچگاه از توصیه به آبادانی كشور هم دست بر نمی داشتند.

وی با اشاره به جنبه های مختلف بسیج خاطر نشاان كرد: بسیج تنها جنبه نظامی ندارد و باید به جنبه های مختلف علمی، فرهنگی و اقتصادی آن هم توجه داشت.

رییس دانشگاه امام صادق(ع) ادامه داد: من خود به شخصه بسیجی نیستم یعنی كارت بسیج را ندارم ولی بسیجیان را بسیار دوست دارم و خدمت گذارشان هستم.

وی گفت: بسیج بر اساس آیات قرآن در دو مرحله تفسیر می شود؛ یكی جنبه نظامی و دفاعی آن در مقوله جهاد و دیگری جنبه آبادانی و بهبود حیات و زندگی.

آیت الله مهدوی كنی در ادامه با اشاره به سخنان شهید بهشتی گفت: شهید بهشتی در ابتدای انقلاب به كمك نیروهای جهاد سازندگی در نقاط محروم تاكید فراوان داشت و در حالی كه عده ای به ایشان اعتراض می كردند، اما ایشان در خصوص سازندگی و این كه جوانان باید در این عرصه آزموده شوند تاكید داشت.

وی در ادامه اظهار كرد: از افتخارات دانشگاه امام صادق(ع) این است كه در زمینه سازندگی و آبادانی كشور پیشتاز بوده است و در هر برهه كه لازم بوده حضور داشته، چه در جنگ كه از 400 دانشجوی ان 40 دانشجو شهید دادیم، چه در حال حاضر در قالب اردوهای جهادی و سازندگی به دنبال ساخت مساجد و مدارس در نقاط محروم هستیم.

آیت الله مهدوی كنی در پایان سخنان خود با تمجید از بسیجیان خاطرنشان كرد: خوشا به حال شما نیروهای بسیجی كه در هر دو عرصه مهم نظامی و اقتصادی همزمان پیش می روید و هر زمان كه لازم باشد در صحنه حاضر هستید، اما توصیه من به شما این است كه به معنای واقعی بسیجی باشید و هیچگاه از رهبری جلوتر یا عقب تر حركت نكنید.طبقه بندی: عمومی و اطّلاع رسانی،  سبك زندگی جهادی، 
برچسب ها: بسیج، قرآن، آیت الله مهدوی کنی،
ارسال توسط مهدی جنیدی
آرشیو مطالب
نظر سنجی
با توجه به آغاز فعالیت ما و ضعف گروه های جهادی در فضای سایبری،فعالیت ما در كدام زمینه مفید تر است؟


صفحات جانبی
پیوند های روزانه
امکانات جانبی

ابزار وبمستر

خرید شارژ

دانلود

قالب وبلاگ