تبلیغات
پایگاه اطلاع رسانی گروه جهادی عمّار - چیزی كه چینی ها نمی توانند بسازند

ابزار رایگان وبلاگ

حدیث موضوعی

لک لبیک حسین (ع)

تسلیت باد بر مهدی صاحب الزمان(عج)

 منم عمّار امام خمینی (ره)

ای علمدار کربلا

کربلا اینقدر زیبایی نداشت بی تو و بی ماجرای دست تو

 منم عمّار امام خامنه ای

كارهای مجاهد كارهای جهادی است

هر كاری بكنید دیگر در حیطه جهاد وارد شده‏اید.شما مجاهد هستید،كوشش كنید این جهاد سازندگی را در خودتان ایجاد كنید

 منم عمّار امام خمینی (ره)

كجایند عمّارها

خودِ حضور یك جوان مؤمن و متدین و متشرع در یك مجموعه ی روستائی، در بین جوانان، در بین مردم، مظهر مجسّم آیه ی قرآن است

 منم عمّار امام خامنه ای

«اذا جـــاء نصرالله والفتح»

تا پای جان برای آبادانی ایران تلاش خواهیم كرد

 منم عمّار منم عمّار

ولی امر(مدظله العالی)دستور دادند

خدمت به مردم را كه از بزرگترین عبادات است،سرلوحه كار خویش قرار دهید

Sonic امام خامنه ای

یا قتیل العبرات

ما با یاد تو در راه خدا قدم می نهیم یا حسین

 منم عمّار منم عمّار

بازدید : مرتبه
تاریخ : جمعه 14 تیر 1392

به واقع این را شما باور میكنید.در دنیای امروز كه اقلام چینی مرز های دنیا را  در نوردیدند و چتر سلطه خود را بر تمامی بازار های دنیا گسترانیده اند و اقتصاد ابر قدرت ها را به لرزه درآوردند، باور میكنید چیزی وجود داشته باشد كه آنها نسازند.امّا این یك واقعیت است.

جهاد چیزی است كه چینی ها حتی در مقابل شناخت و آنالیز و بررسی آن زانو زده اند.

در ادامه داستان اعتراف یكی از اعضا برجسته حزب كمونیست چین را برایتان نقل میكنم.

اما سر منشا نگارش این مقاله (كه دوست دارم آن را یك بیانیه فرض كنید)بحث هایی بود كه از زبان برخی جهاد گران شنیدم. در جلسه ای كه بچه های بسیج سازندگی با سردار نقدی داشتند(خبر را در پست قبلی نوشتم) برخی دوستان از مشكلات كاری گفتند و موانع برای رونق كسب كار. نكته مورد توجه برای من نوع بیان این دوستان بود.

میگفتند :

امروز بانك ها به بسیجیان اعتماد ندارند

به ما بسیجیان تسهیلات خاص به عنوان بسیج داده نمیشود

بسیج برای ما هیچ كاری نمیكند و ....

خنده برخی در هنگام بررسی طرح توجیهی كسب و كار توسط سردار نقدی برایم تعجب آور تر بود.

دوستان ، امروز اگر در انقلاب زندگی میكنیم و بسیجی هستیم منتی بر كسی نداریم. وظیفه ماست و ما مامور به وظیفه ایم. برتری بر افراد جامعه نداریم ، اگر منتی هم باشد این انقلاب است كه بر ما منت نهاده ، مردم اند كه بر ما منت نهاده اند مردم اند كه منت دادند خدمتشان را بكنیم.برتری تو بر مجاهد بودن و پیشرویی تو در خط انقلاب و مهمتر از آن اسلام است ، نه یك برگه 8*10 كه عكست را رویش زدند . بسیجی كه از بسیج تسهیلات می خواهد بسیجی نیست.بسیجی كه از بسیج عنوان و رتبه میخواهد بسیجی نیست ، بسیجی كه كسر خدمت می خواهد بسیجی نیست ، بسیجی قلدر بسیجی نیست ، بسیجی كه بر مردم منت دارد بسیجی نیست.بسیجی كه میان خود و دیگر جوانان كشور تمیز می دهد بسیجی نیست ، بسیجی كه فخر میفروشد بسیجی نیست ، تو باید افتخار كنی كه بسیجی هستی نه اینكه فخر بفروشی و این دو باید تمیز داده شود . آنهایی كه به واسطه بسیج و بسیجی بودن به دنبال رابطه اند بسیجی نیستند.بسیج تشكیل شد كه ضابطه باشد نه رابطه حال بعد از سه دهه شما از رابطه سخن میگویید در جایی كه نامش با بسیج و جهاد سازندگی مزین شده.

با صدای بلند فریاد میزنم از امام ، شهدا ، خانواده شهدا ، جانبازان  و مردم خجالت نمیكشید . آنهایی كه جان دادند ،دست دادند ، پا دادند ، نفس دادند و خون دل خوردند بدهكار انقلاب و بسیج و ارتش نیستند . چگونه به خود اجازه میدهید از این حرف ها بزنید.

انتقاد داری درست بیان كن.مبنای مشكل را بررسی كن و راه چاره ارائه بده .نه این طور طلب كارانه و با صدای رنجور و مظلوم نمایی . تعاونی راه بینداز ، شورا ایجاد كن ، برنامه مدون برای كسب و كار خود تدوین كن ، برای طرح كسب كار خود از جذب سرمایه خارجی استفاده كن نه وام با 25% سود ، و برای افراد جامعه كار آفرینی كن ، جوانان هم سن سال خودت را سر كار ببر و روحیه مجاهدت شرافت و همبستگی را به جامعه تزریق كن ، بعد سرت را بالا بگیر با افتخار بگو من بسیجی هستم.آنوقت هم الگو میشوی هم عزیز میشوی ،بانك به سراغت می آید ،مدیران به سراغت می آیند مردم تو را با بسیجی بودنت می شناسند و نیاز نیست این را در تریبون بگویی . نه اینكه قبل از هر چیز از همه طلب كار باشی و دست گدایی دراز كنی.

همت بلند دار كه مردان روزگار            از همت بلند به جایی رسیده اند

اما داستان اعتراف چینی ها

آقای "حسن بیگی" در خاطره ای از عضو برجسته حزب کمونیست چین می گوید: "ما جهاد را خوب نمی شناسیم". در سفری برای خرید اقلام دفاعی به چین رفته بودم. یکی از اعضای حزب کمونیست بعد از یک جلسه به من گفت: " ما به شما قبطه می خوریم"

این مقام چینی می گفت: "شما با تشکیل جهادسازندگی همه مردم‌تان را در خط دارید؛ شما الگویی را دیکته کردید که بر اساس آن کسی نمی‌تواند به شما ضربه بزند؛ و همه کارهایتان را جهادی کرده‌اید "؛ او می‌گفت "من مفهوم جهادی را نمی‌فهمم؛ اما می‌دانم که برای شما خیلی مقدس است؛ گروه مشاوران ما در آورده‌اند که لفظ جهادی حدود 1400 سال قبل از زمان پیامبر خدا و امام علی آمده و آقای خمینی این را به یک ساختار تبدیل کرده است و دنیا متوجه این نمی‌شود که بخواهد مشابه آن را درست کند؛ دومین یا سومین سخنرانی آقای خمینی این بود که جهادی‌ها از دورترین روستاها شروع کنند؛ یعنی به عمق نگاه می‌کرد؛ می‌بینیم که شما جهادی‌ها که در جبهه هستید، به 20 میلیون انسان پشت جبهه گره خورده‌اید. ما می‌بینیم روستایی‌ها آنقدر شما را دوست دارند و شما آنقدر روستایی‌ها را دوست دارید که حاضرید در روستاها کار ‌کنید و از جانتان مایه می‌گذارید؛ ما هر چه فکر می‌کنیم نمی‌فهمیم که وقتی شما پول ندارید، چطوری کار می‌کنید "؛ به او گفتم "عشق "؛ بعد گفت "این عشق در دنیای غرب، معنای دیگری دارد اما معنی عشق شما چیز دیگری است؛ ما از پول دولت لذت می‌بریم؛ اما شما بدون پول دولت ، دارید شب و روز کار می‌کنید.

آری آنها معنای عشق ما را نمی فهمند.آنها جهاد فی سبیل الله را نمیشناسند.حالا چه به سر ما آمده كه ما هم داریم آن معنای حقیقی عشق را فراموش میكنیم.خود بینی جلوی دگر بینی ما را گرفته.وقتی شخصی برای شرافت خودش دست به زانو نزده و كار نمی كند چگونه میخواهد برای دیگری كار كند. تا وقتی همه ، چشمشان به دولت است.وقتی همه دنبال مقصرند و میخواهند عقب افتادگی خودشان را ، كم كاری خودشان را ،بی قیدی خودشان ،عدم تلاش و روحیه جهادی خودشان را به دوش تسهیلات بانكی و یا عدم توجه یك مدیر دولتی بیندازند وضع ما همین است.

اگر مانند آن سالها از هیچ شروع كنیم ، بدون پول دولت ، بدون حمایت و اگر از تجربه سالهای جنگ و تجربه جهاد سازندگی و اردو های جهادی این روز های خودمان خوب بهره ببریم ،اگر توكل به خدا و توسل به ائمه داشته باشیم ، اگر با انتقاد سازنده به رفع كمی ها و كاستی های دولت و خدمات اجتماعی بپردازیم و به جای بهانه جویی برای تدوین راه كار های  موثر برون رفت از بحران تلاش كنیم و.... ، دیگر امروز منفعلانه چشم به یك وام بانكی كه در نهایت هیچ كمكی هم به ما نمیكند نخواهیم داشت.

البته اینجا باید از همه كسانی كه با تفسیر عملی كلمه جهاد به ندای حق طلبی رسول الله لبیك گفتند و در راهشان هنوز ثابت قدم و استوار هستند نیز یاد كنیم . و باید اعتراف كنیم هنوز اكثریت ما معنی عشقمان از یاد نبرده ایم .

با عرض پوزش از طولانی شدن متن

و من الله التوفیق

مهدی جنیدی 14/04/1392
طبقه بندی: سازندگی اقتصادی،  چركنویس های جهادی، 
برچسب ها: عمّار، بسیج سازندگی، گروه جهادی عمّار، بیانیه، بیانیه عمارها، جهاد سازندگی، عمار، جنگ، شهدا، بسیجی، چین، مقام كمونیست چینی، چینی ها نمیسازند، جهاد، سردار نقدی،
ارسال توسط مهدی جنیدی
آرشیو مطالب
نظر سنجی
با توجه به آغاز فعالیت ما و ضعف گروه های جهادی در فضای سایبری،فعالیت ما در كدام زمینه مفید تر است؟


صفحات جانبی
پیوند های روزانه
امکانات جانبی

ابزار وبمستر

خرید شارژ

دانلود

قالب وبلاگ