تبلیغات
پایگاه اطلاع رسانی گروه جهادی عمّار - روح خدا به خدا پیوست

ابزار رایگان وبلاگ

حدیث موضوعی

لک لبیک حسین (ع)

تسلیت باد بر مهدی صاحب الزمان(عج)

 منم عمّار امام خمینی (ره)

ای علمدار کربلا

کربلا اینقدر زیبایی نداشت بی تو و بی ماجرای دست تو

 منم عمّار امام خامنه ای

كارهای مجاهد كارهای جهادی است

هر كاری بكنید دیگر در حیطه جهاد وارد شده‏اید.شما مجاهد هستید،كوشش كنید این جهاد سازندگی را در خودتان ایجاد كنید

 منم عمّار امام خمینی (ره)

كجایند عمّارها

خودِ حضور یك جوان مؤمن و متدین و متشرع در یك مجموعه ی روستائی، در بین جوانان، در بین مردم، مظهر مجسّم آیه ی قرآن است

 منم عمّار امام خامنه ای

«اذا جـــاء نصرالله والفتح»

تا پای جان برای آبادانی ایران تلاش خواهیم كرد

 منم عمّار منم عمّار

ولی امر(مدظله العالی)دستور دادند

خدمت به مردم را كه از بزرگترین عبادات است،سرلوحه كار خویش قرار دهید

Sonic امام خامنه ای

یا قتیل العبرات

ما با یاد تو در راه خدا قدم می نهیم یا حسین

 منم عمّار منم عمّار

بازدید : مرتبه
تاریخ : سه شنبه 14 خرداد 1392
ای كه انتظار فرج از نیمه ی خرداد می كشیدی

خدا نگه دار تو

به یاد آن روز ها كه برایت می سرودند

 لبخند تو خلاصه خوبی هاست                      لختی بخند خنده گل زیباست
به یاد امام (ره) امروز برخی از بیانات ایشان را در مورد جهاد اصغر یا همان جهاد سازندگی خودمان بررسی میكنیم

لطفا به ادامه مطلب مراجعه كنید
  جهاد اصغر در كلام امام

تاریخ  :  1391/11/01

موضوع : جهاد در كلام امام و رهبری

جهاد سازندگی
خدمت به این مستمندان بزرگترین عبادات است( صحیفه امام /ج‏17/ص130)
من از زحماتی كه آقایان می‏كشند خیلی تشكر دارم و عمده این است كه این كارها را خدا اجر می‏دهد و خدمت به این مردم و خصوصاً روستاییان از بین نمی‏رود. و شما كوشش كنید با افرادی كه تماس دارید با استفاده از روحانیون و موعظه، روح ایمان را در آنها تقویت كنید كه اگر جنبه ایمان مردم تقویت شد، همه امور به راحتی انجام می‏شود.
مثلًا همین جهاد، در جنگ چقدر كار كرده است. این به خاطر جدیتی است كه جوانها دارند و كشور را از خودشان می‏دانند و برای خدا كار می‏كنند. وقتی ایده آنها این باشد كارها بخوبی پیش می‏رود و اینطور نباشد كه اگر كسری پیدا كردید و یا مشكلی در كارتان پیش آمد دلسرد شوید. به كار خودتان ادامه دهید. من همه شما را دعا می‏كنم و امیدوارم خداوند به شما توفیق خدمت به این مستمندان را كه از بزرگترین عبادات نزد اوست، عنایت فرماید ..
فعالیت شما امروز برای كشور اسلامی یك عبادت است ( صحیفه امام / ج‏18 / ص 190 )
امروز شمایید كه باید دامن به كمر بزنید و در رشد صنایع این كشور و در رشد تولید این كشور دامن به كمر بزنید و همت بگمارید و فعالیت بكنید. فعالیت شما امروز برای كشور اسلامی یك عبادت است. شما امروز همه‏تان با ایده اسلامی در حال عبادت هستید، چه در كارخانه‏ها و چه درمواردی كه به صنعت مشغول هستید، و چه در كشاورزی هركس هست و چه در سایر كارخانه‏ها كه هست. وقتی انسان برای خلق خدا خدمت بكند و برای اینكه این خلق در طول تاریخ ستم دیدند، عقب نگه داشته شدند، نگذاشتند رشد معنوی بكنند، رشد مادی بكنند، وقتی با این ایده شما خدمت بكنید شما در خدمت اسلام هستید و شما مجاهد هستید در پشت جبهه‏ها. همان طوری كه مجاهدین ما در جبهه‏ها مجاهدت می‏كنند، و عبادت خدا را در آنجا می‏كنند، شما هم در پشت جبهه‏ها هستید و عبادت خدای تبارك و تعالی را با همین كارهایتان انجام می‏دهید.
و من امیدوارم كه با فعالیت شما عزیزان، با فعالیت همه جوانهای ایران، همه قشرهای ملت، زن و مرد ملت، این كشور دیگر از آسیب دهر مصون باشد و دست همه ابرقدرتها تا ابد از آن كوتاه باشد.
كاری كه شما جوانها كردید در دنیا بی‏نظیر است( صحیفه امام / ج‏18 / ص 190 )
شما می‏بینید كه امروز ما گرفتار به دسیسه‏ها و توطئه‏های ابرقدرتها هستیم. اینكه همه، قدرتهای خودشان را روی هم گذاشتند و به كشور شما حمله كرده‏اند، چه حمله تبلیغاتی و چه حمله تسلیحاتی، برای این است كه، آنها احساس می‏كنند كه ایران است كه می‏تواند خودش و دیگر كشورها را از قید اسارت ابرقدرت‏ها و چپاولگریهای آنها نجات بدهد. از این جهت، ما باید مهیا باشیم به اینكه این ضربه‏ای كه زدیم به آنها دنبالش را بگیریم. ما در بین راه هستیم. كاری كه شما جوانها كردید در دنیا بی‏نظیر است.
هیچ كشوری را شما سراغ ندارید كه از ابرقدرتی بریده باشد و به ابرقدرت دیگری اتصال پیدا نكرده باشد. بی استثنا تمام كشورهای دنیا یا در تحت سلطه مستقیم یا غیرمستقیم این ابرقدرت‏اند یا در تحت سلطه مستقیم یا غیرمستقیم آن ابرقدرت. و شما تنها هستید در دنیا كه فاتحه هر دو را خواندید و دست هر دو را كوتاه كردید و می‏خواهید شما خودتان باشید. می‏خواهید مستقل باشید. می‏خواهید آزاد باشید.
می‏خواهید آن قید و بندهایی كه برای كشور شما در زمان طاغوت درست شده بود از آنها همان‏طور كه رهایی پیدا كردید، رها باشید تا آخر، و این با جدیت خود شماست، با تلاش خود شماست برای همه كارها.
كارهای مجاهد كارهای جهادی است( صحیفه امام، ج‏11،ص 384)

هر كاری بكنید دیگر در حیطه جهاد وارد شده‏اید شما. شما مجاهد هستید دیگر. كارهای مجاهد كارهای جهادی است. كوشش كنید كه این جهاد سازندگی را در خودتان ایجاد كنید. یعنی، مشغول بشوید به این كار. نگذارید برای اینكه بعد آخر عمر.

همه ی شما مشغول جهادید! ( صحیفه امام / ج‏18 / ص 190 )
هركس در هر كاری كه مشغول است، چه در دانشگاهها كه مشغول دانش هستند، و چه در صحراها و بیابانها كه مشغول كشاورزی هستند و چه در جبهه‏ها كه مشغول فعالیت هستند، و چه در كارخانه‏ها كه مشغول جهاد هستند، همه در جهاد در راه خدا هستند، و باید این جهاد را به آخر برسانند، و ان شاء اللَّه به آخر می‏رسد. شما اراده كنید خدای تبارك و تعالی عنایت می‏كند به شما، و شما مصمم باشید كه خودتان برای كشور خودتان باشید و برای رفاه حال همه كشورهای تحت سلطه ان شاء الله
عشق به جهادگران ( پیام امام به مسئولان برگزاری سمینار جهاد سازندگی در 14آذر 1367)
عشق جهاد در خدمت به اسلام و مردم چشم دل عشاق خدمت به دین و مردم را روشن نموده است.
شجاعت دلیر مردان و شیرزنان جهادیمان در جهادمان علیه كفر و بیداد زبانزد خاص و عام است. وسعت دامنه گذشت و ایثار مردان و زنان جهاد، جنگ و صلح، بزرگ و كوچك، فقیر و غنی این مرز و بوم را فراگرفته است.

خدمت با قصد خالص الهی (صحیفه امام، ج‏12، ص 449)

شما آقایان هم كه در جهاد سازندگی هستید توجه كنید كه جهاد سازندگی، سازندگی باشد، در آن تخریب نباشد، در آن انحراف نباشد. اگر جهاد سازندگی در آن انحراف نباشد و برای خدا باشد این همان جهادی است كه توأم با جهاد اكبر هم هست.
جهاد سازندگی ؛گُلی است كه بر تنه برومند نهال انقلاب(۱۳۷۲/۰۴/۲۳)
جهاد سازندگی به حقیقت یكی از زاده های انقلاب است و بركات آن در جنگ و صلح، در دفاع و در سازندگی، برای همه مشهود بود. امیدواریم كه روزبه روز این نهاد مقدّس، هم از لحاظ تلاشِ كاری و هم از لحاظ جهتگیریِ انقلابی و ایمانی، تقویت شود. این نهاد، گُلی است كه بر تنه برومند نهال انقلاب روییده است و ان شاءاللَّه كه این گُل، همیشه با طراوت بماند و به مردم فایده ببخشد.

این جوانان جهادگرند كه بذر انقلاب را در دلها می‏كارند( ۱۳۶۱/۰۳/۲۷)

خواهران و برادران ایثارگر، با عضویت در این نهاد انقلابی، با فداكاری بی‏نظیر خود در میان دشوارترین شرایط زندگی و سخت‏ترین مناطق جغرافیایی كشور توانستند در مدتی كوتاه، اینهمه آثار زنده و ارزنده را در تمام ابعاد برای مردم ستمدیدۀ ایران به ارمغان آورند. كم نیستند جهادگرانی كه در راه بهبود زندگی مردم محروم و مستضعف ما شهید و یا معلول گردیده‏اند و كم نیستند خواهران و برادرانی كه در بدترین شرایط، دست به اقدامات فرهنگی و عمرانی زدند و به بدترین شكل به دست گروهكهای از خدا بیخبر و منافقان دنیاپرست شهید گردیدند. چرا كه این از خدا بیخبران خوب فهمیدند كه این جوانان جهادگرند كه بذر انقلاب را در دل هر روستایی می‏كارند، و با آبادانی مناطق محروم است كه هر روستایی و شهری محروم، سربازی می‏شود پاسدار انقلاب اصیل اسلامی خویش؛ چرا كه امریكا و ایادی مزدبگیرش، خوب به این نتیجه رسیده‏اند با جهاد مقدس فرزندان اسلام است كه نهال انقلاب اسلامی در روستاها و شهرهای دورافتادۀ این آب و خاك به گل می‏نشیند. و تنها به همین دلیل است كه هر جهادگری را مانند رزمنده‏ای در میدان نبرد می‏دانند كه از انقلاب و اسلام و ایران دفاع می‏نماید.
جهادگران؛ بزرگترین آبرو را به انقلاب اسلامی خود بخشیدند(۱۳۶۱/۰۳/۲۷)
نقش جهادسازندگی در جنگ، كمتر از نیروهای نظامی نبوده و نیست، و این اقراری است مكرر از سوی فرماندهان ارتشی و سپاهی ما كه اگر جهاد نبود پیروزی با این سرعت به دست نمی‏آمد. باید اعتراف كرد كه اینان بزرگترین آبرو را به انقلاب اسلامی خود داده‏اند و با تعهد به اسلام و ایمان به خدای تعالی در این راه بهترین نمونه و الگو برای همۀ جوانان مسلمان و متعهد اسلامی گردیدند. امروز در گوشه و كنار كشور و در میان دور افتاده‏ترین روستاهای محروم و بد آب و هوا كه قدم بگذارید با ایثارگران جهادسازندگی مواجه می‏شوید كه خیلی زودتر از شما خود را بدانجا رسانده‏اند و با نداشتن امكانات لازم، با هر وسیله‏ای كه در اختیار داشته و دارند، با تمام وجود در از بین بردن كمبودها و مشكلات و بیماریها و نارساییهای مردم كوشش می‏نمایند، و در بسیاری از موارد برای ایجاد وسایل رفاهی از ایثار جان خود دریغ نكردند.
آفرین بر شما كه به اسلام آبرو دادید(۱۳۶۱/۰۳/۲۷)
من هر گاه از نزدیك با جوانان پرشور و پرتحرك جهاد سازندگی مواجه می‏شوم و یا در وسایل ارتباط جمعی آثار ارزندۀ فرهنگی و عمرانی آنان را شنیده و یا می‏بینم، از دل برای موفقیت و سربلندی آنان دعا می‏كنم. آفرین بر شما كه اینگونه به اسلام و انقلاب اسلامی آبرو دادید. درود بر شما كه برای تحقق آرمانهای ملت مسلمان و انقلابی ایران و برای پیاده كردن برنامه‏های اسلام عاشقانه به استقبال شهادت شتافته‏اید و علی‏رغم تبلیغات واهی دشمنان، اختلاف زبان و لباس مانع تلاش فردی و جمعی شما در این راه نگردیده است، و هم اكنون مشاهده می‏كنید كه چگونه با لباسهای محلی و زبانهای قومی دست در دست یكدیگر در این گردهمایی مهم شركت جسته‏اید.
از هیچ كس پاداش نخواهید، الّا از خدا (صحیفه امام/ ج‏20 /ص359)
از من دعا می‏آید و من دعا می‏كنم؛ دعا به شما كه عمرتان را صرف برای اسلام و مسلمین می‏كنید. و شما هم از هیچ كس پاداش نخواهید، الّا از خدا. و هیچ كس هم نمی‏تواند به شما پاداش بدهد- پاداشی كه حق شماست- مگر، خدای تبارك و تعالی. من از خدای تبارك و تعالی، در این روز سعید، خواستارم كه تمام كسانی كه خدمتگزار هستند به این جمهوری اسلامی و تمام كسانی كه جانشان را صرف می‏كنند، مالشان را صرف می‏كنند، پشتیبانی می‏كنند از اینها، خداوند آنها را به سعادت كامل برساند ..
سنگر سازان بی‏سنگر (تجلیل و تقدیر از جهادگران14 آذر 1367)
زحمات بی‏وقفه جهاد، این سنگر سازان بی‏سنگر، در دفاع مقدسمان از جمله مسائلی است كه ترسیم آن در قالب الفاظ نمی‏گنجد. عشق جهاد در خدمت به اسلام و مردم چشم دل عشاق خدمت به دین و مردم را روشن نموده است ..شجاعت دلیر مردان و شیرزنان جهادیمان در جهادمان علیه كفر و بیداد زبانزد خاص و عام است. وسعت دامنه گذشت و ایثار مردان و زنان جهاد، جنگ و صلح، بزرگ و كوچك، فقیر و غنی این مرز و بوم را فراگرفته است.
امروز، روز شماست (اسلام، دین سازندگی: 5 تیر 1358)
شما جوانها امروز روز شماست. امروز روزی است كه شما باید سازنده باشید در این راهها. البته خدمت به خلق، خدمت به خداست. خدمت به انسانها، خدمت به خداست. خدمت به بندگان خدا، خدمت به خداست؛ و در این خدمت ان شاء اللَّه موفق باشید.

منبع:منتظران خورشیدطبقه بندی: سبك زندگی جهادی، 
برچسب ها: امام و رهبری، سبك زندگی جهادی، گروه جهادی عمّار، بسیج سازندگی،
ارسال توسط مهدی جنیدی
آرشیو مطالب
نظر سنجی
با توجه به آغاز فعالیت ما و ضعف گروه های جهادی در فضای سایبری،فعالیت ما در كدام زمینه مفید تر است؟


صفحات جانبی
پیوند های روزانه
امکانات جانبی

ابزار وبمستر

خرید شارژ

دانلود

قالب وبلاگ