تبلیغات
پایگاه اطلاع رسانی گروه جهادی عمّار - جهاد اكبر

ابزار رایگان وبلاگ

حدیث موضوعی

لک لبیک حسین (ع)

تسلیت باد بر مهدی صاحب الزمان(عج)

 منم عمّار امام خمینی (ره)

ای علمدار کربلا

کربلا اینقدر زیبایی نداشت بی تو و بی ماجرای دست تو

 منم عمّار امام خامنه ای

كارهای مجاهد كارهای جهادی است

هر كاری بكنید دیگر در حیطه جهاد وارد شده‏اید.شما مجاهد هستید،كوشش كنید این جهاد سازندگی را در خودتان ایجاد كنید

 منم عمّار امام خمینی (ره)

كجایند عمّارها

خودِ حضور یك جوان مؤمن و متدین و متشرع در یك مجموعه ی روستائی، در بین جوانان، در بین مردم، مظهر مجسّم آیه ی قرآن است

 منم عمّار امام خامنه ای

«اذا جـــاء نصرالله والفتح»

تا پای جان برای آبادانی ایران تلاش خواهیم كرد

 منم عمّار منم عمّار

ولی امر(مدظله العالی)دستور دادند

خدمت به مردم را كه از بزرگترین عبادات است،سرلوحه كار خویش قرار دهید

Sonic امام خامنه ای

یا قتیل العبرات

ما با یاد تو در راه خدا قدم می نهیم یا حسین

 منم عمّار منم عمّار

بازدید : مرتبه
تاریخ : جمعه 3 خرداد 1392
با سلام

ایام پر فیض اعتكاف است اكثر جهاد گران در حال جهاد با نفس خویش اند. به همین مناسبت مروری بر اندیشه های امام خمینی (ره) در زمینه جهاد اكبر خواهیم داشت.

تاریخ  :  1391/11/01

خودسازی انسان؛ «جهاد اكبر»
جهاد برای سازندگی انسان (صحیفه امام، ج‏8 /301 ، ص : 301)
اساساً اسلام برای سازندگی آمده است. و نظر اسلام به ساختن انسان است. جهاد برای سازندگی. سازندگی انسان خودش را، مقدّم بر همه جهادهاست. این است كه رسول اكرم «جهاد اكبر» فرموده‏اند. جهادی بس بزرگ است و مشكل. و همه فضیلتها دنبال آن جهاد است. جهاد اكبر است؛ جهادی است كه با نفْس طاغوتی خودش انسان انجام می‏دهد. شما جوانها از حالا باید شروع كنید به این جهاد. نگذارید كه قوای جوانی از دستتان برود. هرچه قوای جوانی از دست برود ریشه‏های اخلاقِ فاسد در انسان زیادتر می شود و مشكلتر، جهادْ مشكلتر. جوان زود می‏تواند در این جهاد پیروز بشود؛ پیر به این زودیها نمی‏تواند. نگذارید اصلاح حال خودتان از زمان جوانی به زمان پیری بیفتد. یكی از كیدهایی كه نفْس انسانی به انسان می‏كند و شیطان به انسان پیشنهاد می‏كند این است كه بگذار برای آخر عمر، خودت را اصلاح كن. حالا از جوانی استفاده كن و بعد آخر عمر توبه كن. این یك طرح شیطنت آمیز است كه نفْس انسان می‏كند به تعلیم شیطان بزرگ. انسان تا قوای جوانی‏اش هست و تا روح لطیف جوانی هست و تا ریشه‏های فساد در او كم است، می‏تواند اصلاح كند خودش را. لكن اگر چنانچه ریشه‏های فساد در انسان ریشه‏اش قوی شد، ملكه انسان شد فسادها، آن وقت است كه امكان ندارد. شما جوانها كه الآن مهیا هستید برای جهاد در راه ساختن، این یك جهاد است لكن «جهاد اكبر» .
شما كوشش كنید كه به ملت خدمت كنید، به اسلام خدمت كنید. و كوشش كنید كه «جهاد اكبر» را ان شاء اللَّه به آخر برسانید؛ و یك انسان كامل، یك انسان اسلامی، یك انسان متعهد بشوید كه برای خودتان و برای كشور خودتان و برای ملت خودتان مفید واقع بشوید ...


ادامه مطلب در ادامه مطلب
سازندگی خود مقدّم بر همۀ سازندگیهاست(۱۳۶۱/۰۳/۲۷)
امیدوارم همان گونه كه در راه سازندگی كشور تمام نیروهای مادی و معنوی خود را به كار بسته‏اید، از سازندگی خود و دیگران نیز كه مقدّم بر همۀ سازندگیهاست، غفلت نكنید، و همان‏گونه كه بارها یادآوری كرده‏ام سازندگی روح را بر سازندگی جسم مقدّم دارید تا به خواست خدای تعالی با نیروی ایمان، كارها به بهترین و سریعترین وجه پیش رود، و هر چه زودتر با كمك خداوند و یكدیگر این كشور را به خودكفایی و آبادی كامل برسانیم، ان‏شاءاللّه‏.
جهاد به نفس مبدأ همه امور است (صحیفه امام /ج‏19/ ص48)
پیغمبرها هم كه آمدند و احكام را منتشر كردند برای این است كه تزكیه، بكنند: مردم را یُزَكّیهِمْ وَ یُعَلِّمُهُمُ الْكِتابْ. همه برای این آمدند كه مردم را با مبدأ وحی آشنا كنند، سیر إلی اللَّه بدهند، صراط مستقیم، هدایت را به صراط مستقیم بكنند. و ما ایرانیها و مسلمانها علاوه بر اینكه جهاد در راه اسلام می‏كنیم، باید از جهاداكبر هم غافل نباشیم، از جهاد به نفس هم غافل نباشیم كه مبدأ همه امور است. و باید این اعیاد را همان طوری كه عید می‏دانیم برای مسلمین، و ذخر و شرف می‏دانیم برای پیغمبر اكرم باید ما خودمان مهیا بشویم كه برای پیغمبر اكرم، ذخر و شرف باشیم ..
جهاد چیست؟
جهاد شمایل دنیای آزادی و استقلال در عرصه كار و تلاش و پیكار علیه فقر و تنگدستی و رذالت و ذلت است ..
فرزندان عزیز جهادی‏ام
فرزندان عزیز جهادی‏ام به تنها چیزی كه باید فكر كنید به استواری پایه‏های اسلام ناب محمدی- صلی اللَّه علیه و آله و سلم- است. اسلامی كه غرب، و در رأس آن امریكای جهانخوار، و شرق و در رأس آن شوروی جنایتكار را به خاك مذلت خواهد نشاند. اسلامی كه پرچمداران آن پابرهنگان و مظلومین و فقرای جهانند و دشمنان آن ملحدان و كافران و سرمایه داران و پول پرستانند. اسلامی كه طرفداران واقعی آن همیشه از مال و قدرت بی‏بهره بوده‏اند؛ و دشمنان حقیقی آن زراندوزان حیله‏گر و قدرت مداران بازیگر و مقدس نمایان بی‏هنرند ..
ایستادگی تا آخرین نفر(صحیفه امام، ج‏11، ص: 334)
البته آنها خیال این را دارند كه ما را و شما را سست كنند در این جهاد اسلامی. و اینها غافل از این هستند كه وقتی كه جهاد برای خدا شد، برای اسلام شد، جهادی است كه جهاد معنوی است، نه جهاد صوری و مادی. وقتی بنا شد كه جهاد معنوی باشد تا آن فرد آخر هم برای جهاد حاضر است . این است كه رسول اكرم «جهاد اكبر» فرموده‏اند. جهادی بس بزرگ است و مشكل. و همه فضیلتها دنبال آن جهاد است. جهاد اكبر است؛ جهادی است كه با نفْس طاغوتی خودش انسان انجام می‏دهد.
جهاد سازندگی از خود آدم باید شروع بشود 2 دی 1358
كشور ما و ملت ما احتیاج به سازندگی دارد. سازندگیهای روحی مقدم بر همه سازندگیهاست. جهاد سازندگی از خود افراد باید شروع بشود و خودشان را بسازند و با شیطان باطنی جهاد كنند كه این جهاد منشأ همه جهادهایی است كه بعد واقع می‏شود. انسان تا خودش را نسازد نمی‏تواند دیگران را بسازد و تا دیگران ساخته نشوند، نمی‏شود كه كشور ساخته بشود. جهاد سازندگی از خود آدم باید شروع بشود ..
جهاد نفس، جهاد اكبر است. برای اینكه همه جهادها اگر بخواهد نتیجه داشته باشد و بخواهد انسان در جهادها پیروز بشود موكول به این است كه در جهاد نفس پیروز باشد.
اگر انسانها توجه به خودشان داشته باشند، جهاد نكرده باشند با شیطان خودشان، اینها واحد واحدهایی هستند كه علاوه بر اینكه نمی‏توانند اصلاح جامعه را بكنند، فساد هم در جامعه می‏كنند. همه فسادهایی كه در عالم واقع می‏شود، برای این است كه آن جهاد واقع نشده؛ آن جهاد اكبر واقع نشده. تمام این گرفتاریهایی كه بشر دارد از دست خود بشر دارد. بشر است كه به بشر جنایت وارد می‏كند. سایر موجودات، سایر حیوانات ولو سبع هم باشند، آن قدری كه بشر جنایت می‏كند آنها نمی‏كنند. این بشر است كه چون اصلاح نشده است و جهاد سازندگی نكرده است، این از همه حیوانات سبعتر است. هیچ سبعی مثل انسان نیست. و هیچ حیوان دیگری هم به پای این حیوان نمی‏رسد

سازندگی درونی، گامی در راه نور و روشنایی‏
باید بسازیم خودمان را، جدیت كنید كه این جهاد سازندگی را از خودتان شروع كنید.
وقتی از خودتان شروع كردید هر كاری بكنید، این كاری است الهی. وقتی خودتان را ساختید، تمام كارهایتان كارهای الهی می‏شود. برای اینكه از ظلمتها بیرون رفته‏اید. در نور وارد شده‏اید. همه اعمالتان نورانی می‏شود.
شما مجاهد هستید دیگر
باید خودمان را بسازیم. خودتان را كه بسازید همه كارهایتان جهاد سازندگی است.
هر كاری بكنید دیگر در حیطه جهاد وارد شده‏اید شما. كارهای مجاهد كارهای جهادی است. كوشش كنید كه این جهاد سازندگی را در خودتان ایجاد كنید. یعنی، مشغول بشوید به این كار
رویارویی شیطان و شیطان صفتان با سازندگی‏
این شیطانهایی كه الآن نمی‏خواهند كه این جهاد سازندگیهایی كه اینها، خواهرها، برادرهایمان با این زحمت می‏روند جهاد سازندگی می‏كنند، این شیطانهایی كه می‏خواهند نگذارند این جهاد سازندگی پیدا بشود. اینها می‏خواهند نگذارند كه اسلام تحقق پیدا بكند. اینها از همان ریشه‏های شیطانند، اینها اولاد شیطانند

صحیفه امام، ج ‏8، ص 302
اساساً اسلام برای سازندگی آمده است. و نظر اسلام به ساختن انسان است. جهاد برای سازندگی. سازندگی انسان خودش را، مقدّم بر همه جهادهاست. این است كه رسول اكرم «جهاد اكبر» فرموده‏اند. جهادی بس بزرگ است و مشكل. و همه فضیلتها دنبال آن جهاد است
شما جوانها از حالا باید شروع كنید به این جهاد صحیفه امام، ج ‏8، ص 302
جهاد اكبر است؛ جهادی است كه با نفْس طاغوتی خودش انسان انجام می‏دهد.شما جوانها از حالا باید شروع كنید به این جهاد. نگذارید كه قوای جوانی از دستتان برود. هر چه قوای جوانی از دست برود ریشه‏های اخلاقِ فاسد در انسان زیادتر می‏شود و مشكلتر، جهادْ مشكلتر. جوان زود می‏تواند در این جهاد پیروز بشود؛ پیر به این زودیها نمی‏تواند.
نگذارید اصلاح حال خودتان از زمان جوانی به زمان پیری بیفتدانسان تا قوای جوانی‏اش هست و تا روح لطیف جوانی هست و تا ریشه‏های فساد در او كم است، می‏تواند اصلاح كند خودش را
«جهاد اكبر» جهادراه سازندگی خودتان است صحیفه امام، ج ‏8، ص 302
شما جوانها كه الآن مهیا هستید برای جهاد در راه ساختن، این یك جهاد است لكن «جهاد اكبر» جهادراه سازندگی خودتان است كه برای مملكت خودتان بعدها مفید واقع بشوید، خدمتگزار باشید. از همین سنینِ شما باید شروع بشود به ساختن افرادی كه بعدها یك مملكت، یك كشور را ممكن است نجات بدهد. اگر چنانچه شما ساختید خودتان را و فضایل انسانی را در خودتان ریشه دار كردید، آن وقت در همه مراحل پیروز هستید؛ مملكتتان را می‏توانید نجات بدهید.
جوانان، سازندگان كشور و خدمتگزاران به اسلام شما كوشش كنیدكه به ملت خدمت كنید، به اسلام خدمت كنید. و كوشش كنید كه «جهاد اكبر» را ان شاء اللَّه به آخر برسانید؛ و یك انسان كامل، یك انسان اسلامی، یك انسان متعهد بشوید كه برای خودتان و برای كشور خودتان و برای ملت خودتان مفید واقع بشوید.


منبع:
منتظران خورشیدطبقه بندی: سبك زندگی جهادی، 
برچسب ها: امام و رهبری، سبك زندگی جهادی، گروه جهادی عمّار، بسیج سازندگی،
ارسال توسط مهدی جنیدی
آرشیو مطالب
نظر سنجی
با توجه به آغاز فعالیت ما و ضعف گروه های جهادی در فضای سایبری،فعالیت ما در كدام زمینه مفید تر است؟


صفحات جانبی
پیوند های روزانه
امکانات جانبی

ابزار وبمستر

خرید شارژ

دانلود

قالب وبلاگ