تبلیغات
پایگاه اطلاع رسانی گروه جهادی عمّار - فعالیت های امام جواد علیه السلام در خدمت رسانی به مردم

ابزار رایگان وبلاگ

حدیث موضوعی

لک لبیک حسین (ع)

تسلیت باد بر مهدی صاحب الزمان(عج)

 منم عمّار امام خمینی (ره)

ای علمدار کربلا

کربلا اینقدر زیبایی نداشت بی تو و بی ماجرای دست تو

 منم عمّار امام خامنه ای

كارهای مجاهد كارهای جهادی است

هر كاری بكنید دیگر در حیطه جهاد وارد شده‏اید.شما مجاهد هستید،كوشش كنید این جهاد سازندگی را در خودتان ایجاد كنید

 منم عمّار امام خمینی (ره)

كجایند عمّارها

خودِ حضور یك جوان مؤمن و متدین و متشرع در یك مجموعه ی روستائی، در بین جوانان، در بین مردم، مظهر مجسّم آیه ی قرآن است

 منم عمّار امام خامنه ای

«اذا جـــاء نصرالله والفتح»

تا پای جان برای آبادانی ایران تلاش خواهیم كرد

 منم عمّار منم عمّار

ولی امر(مدظله العالی)دستور دادند

خدمت به مردم را كه از بزرگترین عبادات است،سرلوحه كار خویش قرار دهید

Sonic امام خامنه ای

یا قتیل العبرات

ما با یاد تو در راه خدا قدم می نهیم یا حسین

 منم عمّار منم عمّار

بازدید : مرتبه
تاریخ : سه شنبه 31 اردیبهشت 1392
میلاد با سر سعادت امام جود كرم امام محمد تقی (علیه اسلام) بر شما مبارك


توصیه ای از امام جواد( علیه السلام )به كاندیدا های محترم ریاست جمهوری

بر مدیران و مسوولان كشوراست كه هر كارى را به هنگام آن بگزارند و از اعلام  و اظهار طرح و برنامه اى كه شرایط آن فراهم نیست احتراز نمایند

فعالیت های امام جواد علیه السلام

امام جواد علیه السلام ، هم چون پدران بزرگ وارش، از هر مجالی که پیش می آمد، به منظور رواج دادن معارف الهی و خدمت رسانی به مردم استفاده می کردند و در دوران کوتاه ولی پر برکت زندگی خویش، در عرصه هایی چون: رسیدگی به تامین نیازهای فقیران و مستمندان ـ از محل درآمد موقوفه هایی که از جدّش امام موسی بن جعفر علیه السلام به او رسیده بود ـ ، تشکیل نشست های علمی و تدریس قرآن و معارف اسلامی در مدینه، حل اختلاف ها و برقرار کردن آشتی و صفا بین مسلمانان، حلّ مسایل علمی، اعتقادی، فقهی و اقتصادی مردم، حمایت از افراد و خانواده هایی که حاکمان عباسی، اعضای آن خانواده ها را به سیاه چال ها و زندان های طولانی برده بوند و... فعالیت می کردند. گفته شده است: آن حضرت، به اندازه ای در رسیدگی به مشکلات مردم، به ویژه مستمندان، تلاش می کردند و کمک های مالی به آن ها می دادند که با لقب «جواد» در بین مردم شهرت پیدا کردند.

کمک به مال باخته گان

در زمان های گذشته، یکی از خطرهای بزرگی که همواره افراد را تهدید می کرد، غارت اموال از سوی راهزنان بود. بر این اساس، یکی از کارهای مهم امام جواد علیه السلام ...

ادامه مطلب در ادامه مطلب

بر این اساس، یکی از کارهای مهم امام جواد علیه السلام ، رسیدگی به مشکلات این گروه غارت شده بود. در این باره، احمد بن حدید گفته است: با گروهی برای انجام حج، به مکّه می رفتیم که راهْ زنان، تمام دارایی های ما را به غارت بردند و ما تهی دست شدیم. وقتی وارد مدینه شدیم، من به امام جواد علیه السلام ، در یکی از کوچه ها برخورد کردم و همراه او به خانه اش رفتم و جریان غارت زدگی ام را به ایشان عرض کردم. آن حضرت، پس از شنیدن سرگذشت من، لباس ها و پول هایی به من دادند و فرمودند: آن را به اندازه اموالی که از دست تو رفته است، میان همراهان خود تقسیم کن... احمد بن حدید می گوید: وقتی این کار را براساس دستور امام جواد علیه السلام انجام دادم، دیدم امام جواد علیه السلام ، به مقدار آن چه که از ما غارت شده بود ـ نه کم و نه زیاد ـ به ما کمک کرده است.

انفاق به مردم

امامان معصوم علیهم السلام ، گرچه خود، به مال اندک از دنیا قناعت می کردند و از مال اندوزی پرهیز داشتند، اما هرچه می توانستند، در انفاق به دیگران و برطرف کردن نیازمندی های آنان تلاش می کردند. یکی از ویژگی های مشترک همه اولیای الهی، همین انفاق به نیازمندان است. این کار، علاوه بر جنبه های معنوی و آثار اُخروی اش، در کاهش فقر و فاصله طبقاتی ـ که خود، ریشه بسیاری از نابسامانی هاست ـ تاثیر فراوانی داشت. اِبْنِ شهرآشوب، در مورد یکی از ویژگی های امام جواد علیه السلام نوشته: این مقدار انفاق امام جواد علیه السلام ، معجزه ای است که جز پادشاهان، کسی از عهده آن برنمی آید و تاکنون این مقدار انفاق را از کسی دیگر نشنیده ایم. اسحاق بن جلاّب گفته است: برای ابوالحسن [امام جواد] علیه السلام گوسفندان زیادی خریدم... سپس آن گوسفندان را میان کسانی که آن حضرت دستور دادند، توزیع کردیم.


برگرفته از سایت حوزه
طبقه بندی: عمومی و اطّلاع رسانی،  سبك زندگی جهادی، 
برچسب ها: جهاد در سیره ائمه، سبك زندگی جهادی، گروه جهادی عمّار، بسیج سازندگی، امام جواد، امام محمد تقی،
دنبالک ها: سایت حوزه،
ارسال توسط مهدی جنیدی
آرشیو مطالب
نظر سنجی
با توجه به آغاز فعالیت ما و ضعف گروه های جهادی در فضای سایبری،فعالیت ما در كدام زمینه مفید تر است؟


صفحات جانبی
پیوند های روزانه
امکانات جانبی

ابزار وبمستر

خرید شارژ

دانلود

قالب وبلاگ