تبلیغات
پایگاه اطلاع رسانی گروه جهادی عمّار - هم الغالبون

ابزار رایگان وبلاگ

حدیث موضوعی

لک لبیک حسین (ع)

تسلیت باد بر مهدی صاحب الزمان(عج)

 منم عمّار امام خمینی (ره)

ای علمدار کربلا

کربلا اینقدر زیبایی نداشت بی تو و بی ماجرای دست تو

 منم عمّار امام خامنه ای

كارهای مجاهد كارهای جهادی است

هر كاری بكنید دیگر در حیطه جهاد وارد شده‏اید.شما مجاهد هستید،كوشش كنید این جهاد سازندگی را در خودتان ایجاد كنید

 منم عمّار امام خمینی (ره)

كجایند عمّارها

خودِ حضور یك جوان مؤمن و متدین و متشرع در یك مجموعه ی روستائی، در بین جوانان، در بین مردم، مظهر مجسّم آیه ی قرآن است

 منم عمّار امام خامنه ای

«اذا جـــاء نصرالله والفتح»

تا پای جان برای آبادانی ایران تلاش خواهیم كرد

 منم عمّار منم عمّار

ولی امر(مدظله العالی)دستور دادند

خدمت به مردم را كه از بزرگترین عبادات است،سرلوحه كار خویش قرار دهید

Sonic امام خامنه ای

یا قتیل العبرات

ما با یاد تو در راه خدا قدم می نهیم یا حسین

 منم عمّار منم عمّار

بازدید : مرتبه
تاریخ : یکشنبه 15 اردیبهشت 1392

حالا فهمیدم كه چرا حرم نداری مادر(س)

گویا شما خود بهتر میشناختی این قوم را

روزی كه در كشاكش بیداری اسلامی تروریست های سوریه خود را فرزندان معاویه و یزید میخواندند ، روزی كه به كودك و زن و مرد مسلمان ظلم روا داشتند ، روزی كه اینان دیوزگی صهیونیسم را میكردند ، بصیرتمان را كجا خاك كرده بودیم.

صاحب الزمان (عج) ما را ببخش میگویم كه یادم نرود

اینان نوادگان همان ظالمانی هستند كه حرمت خاندان نبی را زیر پا گذاشتند.بر صورت ریحانه پیامبر(ص) سیلی زدند ، دست علی ولی الله (ع) را بستند ، به پیكر نازنین امام حسن مجتبی تیر اندازی كردند ، بر پیكر خون خدا اسب دواندند و به اهل بیت گرامیش بی حرمتی كردند به حجت های خدا در زمین جام زهر نوشاندند محبّان علی را شهید كردند .

اینان همان لكه های ننگ بشریت و اسلام عزیز ما هستند كه قصد ویران كردن مرقد مطهّر پیامبر اعظم را داشتند.آنهایی كه فكر می كردند حرمت رسول الله را با داستان كاریكاتور فیلم می توانند بشكنند(لعنت خدا بر آنان). همان هایی به هر نحو  ممكن به بارگاه مطهّر علی (ع) و اولادش و اصحابش بی احترامی كردند.

چه باك از این جاهلان  چه باك.ایها الناس شما را به خدا از خواب غفلت برخیزید.بدانید حتاكان به حریم صحابه پیامبر و محبّ امیر المومنین علی (ع)تاوان این عمل كثیف خود را خواهند داد.

كجایید حامیان آثار باستانی دنیا كجایید.

دوستی علی(ع) و اولاد و اصحابش ، اعوذ بالله

شرك به خداست ، یا دیوزگی آمریكا و اسرائیل جهان خوار

بدانید بال های جعفرطیار (س) قدرت این را دارد كه نام اسلام را به عرش دنیا ببرد و مایه فخر مسلمین باشد.ایشان سفیر پیامبر (ص)هستند. مایه ی فخر مسلمین اند.

و بدانید حجر بن عدی كندی (رضوان الله) این صحابه عزیز آقا رسول الله و یار گرامی امیر المومنین حیدر كرّار ، همان گونه كه در زمان شهادتش به دست معاویه (لعنت الله) باعث تنفر مردم از بنی امیّه(لعنت الله)و اتحاد شیعیان شد امروز نیز باعث اتحاد مسلمین می شود.

پیكر پاك و سالم ایشان پس از 1400 سال دلیلی بر حقّانیت علی و اولاد و اصحابش است.

ای برادر شیر خدا ، ای عموی خون خدا ، ای یار حبیب خدا ، ای یاور حجت خدا ، ای اولیای پروردگار من از شما پوزش میطلبم.این بی حرمتی به دلیل سستی ما رخ داد.

آه خدا تو خود بهتر میدانی كه قلبمان امروز تنگ است.به تو پناه میبریم از شرّ شیاطین رانده شده.

ای مسلمان «انّا فتحنا لك فتحا مبینا» ، تا پای جان برای تحقق پیروزی می ایستیم ، «هم الغالبون» وعده خدا حق است و عملی خواهد شد.

یا علی (ع) مدد

حجربن عدی از قبیله كنده و اهل كوفه است. حجربن عدی کندی در نوجوانى همراه برادرش "هانى بن عدى" به حضور پیامبر اسلام (صلى الله علیه و آله شرفیاب شد و به آئین اسلام گروید. او از دوران حیات پیامبر چیزى درک نکرد و پس از زمان اندکى که از مسلمانانى او مى گذشت پیامبر از دنیا رفت و در جنگهاى زمان آن حضرت نیز اسم او به چشم نمى خورد، ولى در فتح شام یکى از سربازان فاتح بود و هم او بود که "مرج عذرا" را فتح کرد و نیز در جنگ قادسیه شرکت داشت. در جریان فتح مدائن او بود که به رود دجله زد و عبور کرد.

او در عین رزم جوئى، مرد تقوى و نیایش و معنویت بود و به همین سبب او را حجر الخیر مى نامیدند، او نسبت به مادرش همواره نیکى مى کرد و نماز و روزه فراوان انجام مى داد. او هرگز بى وضو نمى ماند و هر وقت وضو مى گرفت، نماز مى خواند. دعاى او در پیشگاه، پروردگار به هدف اجابت مى رسید.

حجر مرد هدف و عقیده بود، او به مردان حق و فضیلت عشق مى ورزید، او هنگام مرگ "ابوذر" در ربذه همراه اشتر بر بالینى او حاضر شد، آرى مردان خدا از همرزمان خود چنین یاد مى کنند! حجر شیفته حق و عدالت و تشنه فضیلت و مردانگى و پیرو راستین اسلام بود و همه این ها را در وجود على مى دید.


مزار مطهر حجر بن عدی قبل از تخریب


حجر در زمان علی(ع)

او در میان یاران حضرت على علیه السلام نمونه بود. او در مدت خلافت امیر مؤمنان (علیه السلام) در هر سه جنگ صفین، نهروان و جمل در رکاب آنحضرت شمشیر مى زد او پیش از شروع جنگ صفین، روزى پشتیبانى خود را از امیر مؤمنان (علیه السلام) چنین اعلام کرد : ما زاده جنگ و فرزندان شمشیریم مى دانیم جنگ را از کجا باید شروع کرد و چگونه از آن بهره بردارى نمود، ما با جنگ بزرگ شده و آن را آزموده زود شناخیتم ما داراى یاران نیک، خویشاوندان و عشیره فراوان، رأى آزموده و نیروى پسندیده اى هستیم اینک اختیار ما در دست توست، اگر به شرق یا غرب جهان بروى، در رکاب تو هستیم و هر چه دستور بدهى اطاعت مى کنیم. امیر مؤمنان (علیه السلام) از این وفادارى خوشحال شد و درباره او دعا کرد. یکى از افتخارات وى مقابله با ضحاک یکى از فرماندهان نامدار شام بود که در این نبرد پیروز شد.


حجر در جنگ صفین از طرف امیرالمؤمنین علی علیه السلام فرمانده قبیله کنده بود و در جنگ نهروان فرماندهی میسره‌ی لشگر امام را بر عهده داشت .

زندگی حجر بعد از شهادت امام علی(ع)

پس از شهادت امام علی (ع) پس از آنكه امام حسن علیه السلام به ناچار صلح را پذیرفت، این یار وفادار و با بصیرت، درحالی‌ كه از سادگی سپاهیان امام، خون در چشمانش می‌جوشید، با احترام مقابل حضرت نشست. غرق فكر بود و می‌خواست امام حسن علیه السلام به او و چند نفر از یارانش اعتماد كند و دوباره با معاویه بجنگد. امام هم در فكر بود.به حضرت عرض كرد: «یا بن رسول‌الله؛ آرزو می‌كردم كه پیش از دیدن چنین روزی بمیرم. ما را از زمره اهل عدل بیرون آوردی و در فرقه ارباب جور داخل كردی. حقی را كه داشتیم، پشت سر گذاشتیم و در باطلی در آمدیم كه از آن می‌گریختیم و پستی را از خودمان به خود بخشیدیم و فرومایگی را پذیرفتیم كه سزاوار آن نبودیم.
سخنش بر حضرت سنگین آمد. امام آن اوضاع پیچیده و علت صلح با معاویه را برایش تشریح كرد، ولی حجر قانع نشد. نزد امام حسین علیه السلام رفت تا شاید ایشان فرمان جنگ بدهد.
امام حسین علیه السلام هم سخن برادر را تأیید كرد و حجر را به پیروی از امام عصر خود خواند. حجر بن عدی پذیرفت و مصلحت امامانش را بر خواسته‌ خود مقدم داشت. منتظر روزی بود كه امیرالمؤمنین به او وعده داده بود؛ روز شهادتش. تا آن روز، با اراده‌ای محكم، در دوستی علی‌ علیه السلام و پیروی از او باقی ماند.

بیان حجر در رثای علی

حجر بن عدى فرداى ضربت خوردن مولاى متقیان چنین گفت: تأسف و اندوه من بخاطر سرور پرهیزگاران، پدر پاکان، و شیر مرد پاکیزه خوئى است که او را کافرى پست و گمراه، و دور از رحمت خدا و گنهکارى مفسد و سنگدل کشت. لعنت خدا بر کسى باد که از شما خاندان دورى کند، زیرا شما از خاندان پیامبر راهنما و نقطه امید من در روز رستاخیز است.خبر شهادت


چشمان نافذ و بصیر امیر مؤمنان (علیه السلام) به سوى حجر دوخته شد و او را مخاطب ساخته و فرمود: "چگونه خواهى بود هنگامى که تو را به تبرى از من فرا خوانند و چه خواهى گفت در آن حال که از تو بخواهند پیوند دوستى ات را از من بگسلى؟ حجر پاسخ داد: به خدا سوگند، اگر با شمشیر بدنم را پاره پاره کنند و اگر خرمنى از آتش بیفروزند تا مرا در آن بیندازند، تمام اینها را قبول مى کند ولى تبرى از تو را، نه . حضرت على (علیه السلام) شهادت حجر و یارانش را پیشگوئى کرد و فرمود: اهل کوفه! هفت نفر از بهترین مردان شما در عذراء کشته خواهند شد و وضع آنان مانند اصحاب اخدود خواهد بود.

جریان شهادت حجر بن عدی

بعد از جریان صلح تحمیلى بر امام حسن (علیه السلام) حاکمان شهرها به دستور معاویه شروع به شکنجه و آزار شیعیان حضرت على (علیه السلام) کردند. یکى از این حاکمان مغیره بود که چون از محبوبیت عمومى و شایستگى و فضیلت حجر آگاه بود ناگزیر به آن اعتراف مى کرد و مى گفت نمى خواهم بهترین مردان شهر را بکشم تا آنان را در پیشگاه خدا سعادتمند گردند و من بدبخت و تبهکار! او اضافه کرد با قتل حجر و یاران او معاویه در دنیا به عزت و آقائى مى رسد ولى مغیره روز قیامت ذلیل و معذب مى گردد.

پس از شهادت امام مجتبی علیه السلام و رفت و آمد بزرگان عراق و اشراف حجاز با امام حسین علیه السلام دست‌نشاندگان معاویه به دستور او سختگیری بیشتری نسبت به شیعیان، به‌خصوص شیعیان کوفه می‌کردند و بعضی از چهره های سرشناس شیعه را به بهانه های پوچ و بی اساس به قتل می‌رساندند.

زیاد به حکمرانی منصوب می شود

در سال 50 هجرى دست مرگ طومار عمر مغیره بن شعبه را در هم نوردید و معاویه زیاد بن ابیه برادر خوانده بد نام و سفاک خود را که حکمران بصره بود به حکمرانى کوفه نیز منصوب نمود. اما با چنان اعتراض سختى و مبارزه بى امانى از جانب حجر مواجه شد که بر فراز منبر رفت و چنین گفت اگر نتوانم این قریه ناچیز (یعنى کوفه) را از شر تحریکات حجر حفظ کنم مرد نیستم. من بلائى بر سر حجر بیاورم که براى آیندگان عبرت باشد! اما با سرسختى حجر و یارانش مواجه شد و ناگزیر پس از تلاشهاى فراوان از دستگیرى وى نا امید شد اما با بى وفائى و خیانت کوفیان چندى بعد حجر مجبور شد در عوض دادن امان نامه از طرف زیاد خود را تسلیم کند چون همرزمان حجر بازداشت و سرکوب شدند زیاد براى اینکه معاویه را به کشتن حجر وا دارد شروع به جمع آورى شهادت هاى دروغ و طومارى بى اساس بر ضد حجر و همرزمانش کرد. و سرانجام حجر و یازده تن از یارانش را به شام حرکت داد و در نتیجه هفت تن از همراهان حجر آزاد و باقى به مرگ محکوم شدند.

 

دو رکعت عشق


هنگامى که نوبت قتل حجر وفادار و بزرگوار رسید از دژخیم خود اجازه خواست دو رکعت نماز بخواند، او موافقت کرد، حجر به نماز ایستاد و نماز را طول داد پرسیدند آیا از ترس مرگ نماز را طول دادى گفت: "به خدا سوگ

ند در عمرم هر وقت وضو گرفته ام، دو رکعت نماز خوانده ام و هرگز نمازى به این کوتاهى نخوانده ام و براى اینکه خیال نکنید من از مرگ مى ترسم به این کوتاهى خواندم و بعد گفت پس از مرگ من، زنجیر از دست و پایم باز نکنید و خون پیکرم را نشوئید زیرا مى خواهم روز رستاخیز با همین وضع با معاویه روبرو شوم"! خبر شهادت جانگداز حجر دلیر و همرزمانش بازتاب وسیع داشت. من جمله اعتراض شدید امام حسین (علیه السلام) به معاویه در این بین عایشه نیز معترض بود و شخصى را نزد معاویه فرستاده بود تا مانع کشتن حجر شود اما کار از کار گذشته بود.امّا عایشه به معاویه گفت: از پیامبر اسلام شنیدم که فرمود: بعد از من هفت کشته مى شوند که خدا و اهل آسمان از قتل آنان خشمگین خواهند شد و چنین شد چه بسا هنگام مرگ معاویه او دچار کابو وحشتناکى شده بود و در حالى که به شدت دچار تشنج و درد بود تکرار می كرد : اى حجر! مؤاخذه و گرفتارى من به خاطر تو طولانى خواهد بود.

تاثیر شهادت صحابه پیامبر ص

شهادت حجر تأثیر بسیاری بر روحیه مردم گذاشت و موج نفرت از خاندان اموی سراسر جامعه اسلامی را فرا گرفت، به طوری که عایشه هنگامی که در مراسم حج با معاویه ملاقات کرد، به او گفت:« چرا حجر و یاران او را کشتی و از خود شکیبایی نشان ندادی؟ از رسول خدا شنیدم که فرمود در « مرج عذراء » جماعتی کشته می شوند که فرشتگان آسمان از کشته شدن آنها خشمگین خواهند شد.» معاویه برای این که عمل خود را توجیه کند گفت: در آن زمان هیچ مرد عاقل و کاردانی نزد من نبود تا مرا از این کار باز دارد.

تصاویر احتمالی پیكر پاك حجر بن عدی كه تروریست های سوری مدعی آن هستند.لازم به ذكر است صحت این تصویر از سوی برخی خبرگذاری ها تكذیب شده است.

لعنت خدا بر قاتلین علی (ع) و اولاد گرامی و اصحاب بزگوارش

طبقه بندی: عمومی و اطّلاع رسانی،  سبك زندگی جهادی، 
برچسب ها: حجر بن عدی، جعفر طیار، منم عمّار، حتك حرمت، صحابه، لعنت، سوریه، تروریست، یار،
ارسال توسط مهدی جنیدی
آرشیو مطالب
نظر سنجی
با توجه به آغاز فعالیت ما و ضعف گروه های جهادی در فضای سایبری،فعالیت ما در كدام زمینه مفید تر است؟


صفحات جانبی
پیوند های روزانه
امکانات جانبی

ابزار وبمستر

خرید شارژ

دانلود

قالب وبلاگ